Das soziale Netzwerk für Angler
Vályogos-tó

Vályogos-tó

GPS:46.180662; 20.41327
Horgászegyesület:

Kiszombori Sporthorgász Egyesület

Engedély ára:http://www.valyogos.hu/t777/?%C3%81rak%2C_Nyitvatart%C3%A1s
Weboldal:http://www.valyogos.hu
Terület:6.9 ha

Jellemzés

Megközelíthetőség, útvonalleírás: Szeged felől, a 43 számú főközlekedési úton Makó irányában, 30 km-re található Kiszombor. A második lehajtónál az adótorony előtt jobbra kell kanyarodni.
Leírás: Vályogvető területen kialakí­tott belví­ztározó tó, intenzí­ven telepí­tett.

Átlagos vízmélység: 1m
Típus: természetes víz
Jellemző halfajták: compó, ponty, kárász, csuka, amur
Horgászati módok: természetes part
Szolgáltatások: vízpart közelében lévő településen, szállás -szálloda, panzió, fogadó, motel - lehetőség
Akadálymentesített: igen

Szabályjegyzék

Az egyesület a vízterületre területi engedélyt, illetve napijegyet és hetijegyet ad ki. Az éves területi engedélyek és napijegyek árát a közgyűlés határozza meg, melyek a vízparton kifüggesztésre kerülnek.
A horgászat szabályai: az Egyesület vízterületén az országos horgászrend szabályai érvényesek, az alábbi módosításokkal:

1., Mennyiségi korlátozások:

Felnőtt horgász: (18 év fölötti), naponta legfeljebb 3 db nemes halat tarthat meg, melyben fajtánként legfeljebb 2 db lehet. (pl.: 2 db ponty és 1db amur, vagy 2db csuka és 1db ponty, stb.). Évente a felnőtt horgász összevontan 20 db pontyot és amurt foghat, valamint maximum 10 db ragadozó halat.
Az egyéb hal kategóriába tartozó halakból naponta 5 kg-ot vihet el.
Aki az éves mennyiséget megfogta, az új területi engedélyt válthat, ugyanilyen feltételekkel, az első engedély lezárásával, a meg nem fogott mennyiségeket elveszíti.
Ifjúsági horgász és a kedvezményes engedély tulajdonosa: (14 év fölötti) naponta 2 db nemes halat tarthat meg, fajtánként maximum egyet.
Az ifjúsági horgász, valamint kedvezményes engedélyes összevontan 10 db pontyot, és amurt tarthat meg, valamint 5 db ragadozó halat.
Az egyéb hal kategóriába tartozó halakból naponta 5 kg-ot vihet el.
Gyermekjegy tulajdonosa: (14 év alatti, csak az egyesület által kiadott jegy érvényes) 1 db úszós vagy fenekező készséggel, 1 db horoggal szerelve, kizárólag felnőtt felügyelete mellett horgászhat.
Naponta maximum 1 db nemes halat tarthat meg, évente összesen 5 db-ot vihet el.
Egyéb halból gyermekjeggyel naponta 3 kg-ot vihet el.

2., Méret, és súlykorlátozás:

A PONTY 30 cm felett és 5 kg alatt tartható meg!
Az AMUR 50 cm felett.
A COMPÓT egész évben megtartani TILOS !
A törpeharcsát visszadobni TILOS !
A KÁRÁSZ 10 cm felett tartható meg.
A kifogott nagy halakat kíméletesen kezelve kell visszaengedni!
A többi halfajra az országos horgászrend korlátozásai mérvadóak.

3., Tilalmi időszakok:
A ponty fogási tilalmi ideje országos horgászrend szerinti, ez alól az egyesület felmentést kapott.
Az egyéb tilalmi idők is az országos horgászrend szerint érvényesek. Tilalmi időt az Egyesület Vezetősége rendelhet el a halak védelmében, vagy más fontos indokból (Pl.: telepítés, közgyűlés, társadalmi munka, horgászverseny, vízpótlás, stb.)
A Vezetőség által elrendelt és napokban meghatározott tilalmi idő a tilalom kezdeteként megjelölt nap 0 órájával kezdődik, és a befejező nap 24 órájáig tart. Az órákban megadott tilalmi idő a megjelölés szerint alakul. A napi horgászati idő a Vezetőség által, az évszaknak megfelelően meghatározott órától óráig terjed, melyet a vízparton levő táblákra a Vezetőség kifüggeszt.
A vízparton horgászfelszereléssel csak a táblákon megjelölt időpontok között érvényes engedéllyel szabad tartózkodni.
Az éjszakai horgászat a táblán feltüntetett időpontokban lehetséges visszavonásig!

Egyéb általános szabályok:

A telepítést követő nyitás utáni első héten a kifogott méretes pontyot és amurt kötelező beírni és két darab ponty megfogása után a horgászatot be kell fejezni, tovább horgászni még csukára és egyéb halra sem szabad! A tóra napijegy kapható, mely a kiállításkor kitöltött dátum szerinti napra érvényes a horgászrend mellékleteként kiadott nyitvatartási időn belül.
Kapható hetijegy és hétvégi jegy is. A vezetőség indokolt esetben a napijegy kiadását korlátozhatja. Az Egyesület vizén az etetőkosár használata és az etetés megengedett, azonban etetni csak mértékletesen, és friss etetőanyaggal lehet.
Csak elhajló, a nádszálnál nem szélesebb, nem vastagabb etetést jelző eszköz alkalmazható, melyet október 31.- ig a vízből el kell távolítani.
A pergető horgászat megengedett, de csak eredeti gyári, át nem alakított eszközökkel, a többi horgász zavarása nélkül! A vezetőség a vízszint állása, vagy egyéb körülmények figyelembevétele mellett korlátozhatja a pergető horgászatot. Ragadozóhalra az élőhalas módszer is használható. A kívülről megakasztott halat haladéktalanul vissza kell engedni, ez minden horgászmódszer esetén kötelező!
A csónakban horgászó, valamint az önakasztós módszerrel (bojli, fűzött kukorica) horgászó horgásznak pontymatrac, és szájfertőtlenítő folyadék használata kötelező!
Kutyát a vízparton csak pórázon, szájkosár használatával lehet tartani, kutyát vagy bármilyen állatot a vízben fürdetni tilos! Ittas állapotban a vízparton horgászni, tartózkodni tilos! Gépkocsival csak száraz időben lehet a horgászhely közelébe állni, a partvonaltól legalább 6 méterre, ahol lehet, az úthoz közel, azonban a közlekedési utakat szabadon kell hagyni, a közlekedőket és a horgászokat nem zavarhatják. A gátakra még száraz időben sem szabad autóval behajtani! A hosszúgátra motort betolni nem szabad. A vízparton szemetelni nem szabad, szemetes helyen a horgászatot megkezdeni tilos, előtte össze kell azt gyűjteni.
A kifogott törpeharcsákat a parton eldobni tilos, azt el kell vinni a horgászat végén.
A vízparton, illetve a vízen foglalt hely nincs, a csónakosok számára sem, a helyfoglalás az érkezés sorrendjében történik. Aki ezt a szabályt megszegi, vitatkozik vagy megjegyzéseket tesz, attól a területi engedély a fegyelmi eljárás lefolytatásáig bevonható! Horgászni csak magunk elé bedobott felszereléssel lehet partról és csónakból is úgy, hogy az a mellettünk levő horgászhelyen horgászó horgászt ne zavarja, a gát mindkét oldalára egyszerre bedobni tilos!
A vízen csak sorszámmal ellátott, érvényes csónakengedéllyel rendelkező csónakkal lehet közlekedni és horgászni úgy, hogy a parti horgászt semmilyen módon ne zavarja.
A csónakengedélyen feltüntetett szabályok betartása kötelező. A csónakok csak a horgászhelyhez legközelebbi kijelölt kikötőkben tárolhatók.
A kikötött csónakból csak a tulajdonos és vendége horgászhat.
Az engedéllyel nem rendelkező csónakokat a Vezetőség eltávolíttatja. Csónakból horgászni a hátsó kis-tavon nem lehet! A csónakban horgászó személy által elkövetett szabálytalanságért a csónak tulajdonosa felelős.
Tekintettel az intenzív halasításra, az országos horgászengedélyek közül csak az ún. fehér jegy, vagyis a tisztségviselői országos engedély az érvényes, melybe a Csongrád megyei Horgászegyesületek Szövetségének bélyegzője ezt lehetővé teszi. A Vályogosra a Csongrád megyei Horgászegyesületek Szövetsége által kiadott gyermekjegy nem érvényes.
Éjszaka a horgászhelyet és a csónakot kellően ki kell világítani, (gyertya, viharlámpa, elemlámpa stb.) a kapásjelző fénye nem elegendő!
A kifogás után megtartásra szánt nemes halat egész kilóra kerekítve haladéktalanul be kell írni a fogási naplóba, mégpedig a dátum és az óra - perc olvasható feltüntetésével (ezt valamelyik üres rovatba kell beírni a későbbi viták elkerülése érdekében ), a horgászat csak ezután folytatható. Az egyéb halat a horgászat befejezésekor kötelező beírni! A halak beírás utáni cseréje szigorúan tilos! A kifogott, és megtartásra szánt halat kíméletesen kell tárolni. A kifogott halat másik horgásznak átadni a vízparton tilos, akárki is írta be a fogási naplóba.
A megtartásra szánt halakat csak a horgászat befejezése után lehet elvinni a vízpartról, azt értékesíteni TILOS !!
A merítő szák használata kötelező.
A horgász köteles a kifogott hal mérésére alkalmas mérleget, és keletkezett szemét elszállítására alkalmas szemeteszsákot magánál tartani. Fogási tilalom alá tartozó vagy jogszabályban, illetve hatósági határozatban megjelölt fogási méretnél kisebb hal, vagy más víziállat fogása esetén a halat, illetve a víziállatot a vízbe kíméletesen vissza kell helyezni. A vízparton horgászállást, ami a partnál beljebb ér, építeni nem szabad, a vízbe földet, követ tölteni tilos!
Az országos és a helyi horgászrend betartása minden horgász számára kötelező!
A horgászrend megszegése esetén fegyelmi eljárás kezdeményezhető. A szabálytalanság észlelője köteles felszólítani a horgászrendet megszegő horgászt a cselekmény befejezésére! Amennyiben ez nem történik meg, köteles egy ellenőrt értesíteni! Ha az ellenőrzésre jogosult személy felszólítása után sem szűnik meg a szabálysértés, akkor a területi engedély vagy napijegy ideiglenesen, a fegyelmi eljárásig bevonható!

Orte in der Nähe: