Map background
Fishsurfing
The world of fishing
Fishsurfing app for desktop and phones
Fish, share, travel
Jezioro Sierakowo

Jezioro Sierakowo

Jezioro Sierakowo jest akwenem o powierzchni 70 ha, w kształcie nieregularnym, z odnogą w kierunku południowym. Do jeziora wpada od wschodu rzeka Rzeczyca, która wypływa z jeziora w kierunku zachodnim. Zdecydowanie największym atutem tego zbiornika jest jego czystość, ponieważ jako jeden z niewielu w Polsce posiada I klasę czystości. Dzięki temu przejrzystość wody sięga nawet do 3m.

Przy jeziorze funkcjonuje jedna plaża żwirowa z dwoma pomostami (po zachodniej stronie jeziora, przy drodze na Sierakowo). Infrastruktura turystyczna jest słabo rozwinięta, co dla wielu jest dużą zaletą. Jezioro i plaża nie są licznie odwiedzane, dzięki czemu zachowały swoją ujmującą dzikość. Okolica nie jest zdewastowana przez działalność człowieka. Plaża jest czysta i łatwo dostępna od strony drogi, bardzo dobrze nasłoneczniona.

Bardzo blisko brzegu znajduje się ściana lasu, który pozwala w upalne dni znaleźć wytchnienie w cieniu i odpoczynek od słonecznych kąpieli. Jezioro Sierakowo jest idealnym miejscem dla złaknionych spokojnego odpoczynku na łonie przyrody, wędkarzy oraz grzybiarzy i spacerowiczów.

GPS 53.310809; 15.464405

 

Regulamin połowu ryb

https://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_od_1012020r.pdf