Map background
Fishsurfing
The world of fishing
Fishsurfing app for desktop and phones
Fish, share, travel
Fishing Rybník Gergelík

Fishing Rybník Gergelík

O JAZERE

Jazero Gergelík sa nachádza na Záhorí v obci Moravský Svätý Ján, mimo zastavaného územia obce smerom k hraničnému priechodu s Rakúskom. Nachádza sa 60 minút cesty autom od Trnavy, 45 minút od Bratislavy, 30 minút od Senice, 15 minút od Malaciek. Väčšie jazero vzniklo ťažbou štrku, dno je veľmi členité s veľkým množstvom hrán a maximálna hĺbka sa pohybuje do 5 m. Jazero je staré vyše 50 rokov. Nachádzajú sa tu tri ostrovy. Jeden dominantný polostrov s obrovským, vyše 70  ročným dubom. Na rybníku sa chytá non-stop počas celej sezóny.

Nie je núdza o kapitálne kapry, amury, jesetery, zubáče, šťuky, sumce. Jazero je určené predovšetkým športovým rybárom, ktorí si vážia ryby. Aj počet miest je obmedzený, aby mal každý rybár dostatočný komfort.

Na jazere je vyhradených 10 lovných miest s číselným označením. Každé miesto má vlastné mólo na zdolávanie rýb. Jednotlivé lovné miesta sú prispôsobené počtu rybárov ktorí k nám zavítajú. Rozmiestnenie lovných miest a počet rybárov na jednotlivé miesta sú znázornené na mape.

Pri lovnom mieste číslo 1 je chatka s elektrikou, ktorá sa dá prenajať. Je určená pre minimálne 3 rybárov.

Počas rybárskych pretekov a súkromných akcií je jazero prispôsobené pre 14 dvojčlenných tímov.

Menšie jazero je v tvare  pozdĺžneho slíža. Toto jazero je určené pre priaznivcov lovu technikou feeder alebo na plavanú. Prevažujú tu liene, koi kapry a zlaté karasy.

Nearby places: